Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Odpady

Odpady


 odpady.png

 

 

Směsné odpady

Likvidace odpadů probíhá v plastových nádobách. Již nerozhoduje množství odpadu v nádobě, pokud je přistavena v den svozu. Kromě Vámi zvolené dny svozu, je třeba mít nádobu umístěnou mimo veřejná prostranství. Vzhledem k zavedení systému DOOR to DOOR (vývoz plastu, papíru a BIO odpadů od domů), je třeba mít nádobu na směsný odpad černé nebo zelené barvy. V případě, že je nádoba barvy modré nebo žluté, je nutné nádobu viditelně označit nápisem „směsný odpad“, aby bylo zřejmé, že se jedná o nádobu na směsný odpad a nedocházelo k záměně. Nádoby jsou opatřeny čipem, který slouží pro evidenci výsypů nádob, zjištění jejich hmotnosti a tím i celkové hmotnosti směsného odpadu v celé obci.

Poplatek za vývoz směsného odpadu se nově hradí podle Vámi zvolené frekvence vývozů a velikosti nádoby až po uplynutí kalendářního pololetí. Pokud zjistíte, že vám zvolená frekvence nevyhovuje, nebo jste si pořídili jinou nádobu. Je třeba kontaktovat OÚ.

V případě, že neplánovaně vyprodukujete větší množství odpadu, než je objem Vaší nádoby, je možné zakoupit na OÚ plastový pytel o objemu 120 litrů označený logem svozové společnosti, který umístíte v den vývozu k Vaší nádobě. Jiné pytle nebudou odvezeny. Termíny svozu jsou zveřejněny na obecních vývěskách, stránkách obce a v mobilní aplikaci Munipolis.

Objemný a drobný nebezpečný odpad

Svoz tohoto druhu odpadu je v obci organizován 2x ročně. Objemný odpad je odvážen přímo od Vašich domů, nebezpečný odpad je však nutné předat na předem vybraných místech (zpravidla v Želízích u ZŠ a u bytovek, a v obci Sitné u zastávky BUS). Termíny a místa budou vždy včas zveřejněny na obecních vývěskách, stránkách obce a v mobilní aplikaci Munipolis.

Plast, papír, sklo, drobné kovy, BIO odpad a jedlé oleje

V letošním roce byl v obci nově zaveden systém DOOR to DOOR (odvoz plastu, papíru a BIO odpadu přímo od jednotlivých domů). Domácnosti, které měly zájem o tuto službu, mají od obce zdarma k dispozici nádoby na třídění plastů, papíru a BIO odpadu přímo u sebe doma, aby pro ně bylo třídění odpadu ještě jednodušší. Tyto nádoby pak budou vyváženy od jejich domů podle stanoveného kalendáře. Termíny svozu jsou zveřejněny na obecních vývěskách, stránkách obce a v mobilní aplikaci Munipolis.

Stanoviště s kontejnery na tříděný odpad zůstanou prozatím zachována. Počty nádob budou upraveny tak, aby vyhovovaly Vašim potřebám.

Ve stanovišti u Základní školy a v obci Sitné je nově umístěn kontejner na drobné kovy (plechovky, konzervy apod.).

Pro uložení většího množství BIO odpadu (z řezání větví, stromů, shrabu listí apod.) je možné poskytnout jednorázově a krátkodobě další nádobu na BIO odpad nebo přistavit přívěs, který následně pracovníci technických služeb obce odvezou. Více informací získáte na obecním úřadu.

Železo a vysloužilé elektrospotřebiče

Železný odpad a vysloužilé elektrospotřebiče můžete odevzdat na sběrném místě, které se nachází v Želízích 

sběrné místo kovy elektro.png

u mostku přes Liběchovku u čp. 2.

Vysloužilé elektrospotřebiče musí být kompletní. Mezi elektrospotřebiče se řadí ledničky, pračky, vysavače, 

sporáky, žehličky, vrtačky, televize, monitory, rádia, počítače, mobily apod. Odevzdání obou druhů odpadu je možné po předchozí domluvě s 

členy Sboru dobrovolných hasičů Želízy nebo pracovníky technických služeb obce Želízy.

Tel. na členy SDH Želízy:         727 848 907

Technické služby obce:           725 182 749

 

Aplikace „MUJODPAD“

Moderní řešení v podobě aplikace vám poskytne přehledný kalendář vývozů odpadu, který budete mít takto v mobilu vždy po ruce, a i možnost nastavit si připomínku, která vás na vývoz dopředu upozorní, a to v čase, který vám nejvíc vyhovuje. 

muj odpad.png

Nyní už nebudete potřebovat žádné papírové harmonogramy, nebo si značit termíny do kalendáře. Aplikace MŮJODPAD to udělá za vás.

Jak aplikaci získat? Najdete ji na vašem chytrém telefonu buď v

Google Play nebo App Store po zadání textu „můjodpad“ do

vyhledávače, vyhledanou aplikaci MŮJODPAD od FCC si nainstalujte.

 

Nepotřebné věci, které mohou dále posloužit

 

V roce 2021 otevřelo město Mělník re-use centrum v Plavební ulici, kam mohou lidé odevzdávat nepotřebné věci,
které ale mohou posloužit někomu jinému. https://reuse-center.econit.cz/obec/melnik